Zprávy 2022

ALICANTE ŠPANĚLSKO - KOPŘIVA DAVID na druhém místě

V termínu od 22.4 do 24.4.2022 se ve španělském přímořském městě Alicante konal mládežnický turnaj mládeže v zápase ve volném stylu. Turnaj byl pořádán mezinárodní zápasníkou federaci a z tohoto důvodu se turnaje mohli zúčastnit pouze zápasníci  s platnou mezinárodní licenci. Do Alicante jsme odcestovali s šesti našimi volnostylaři, nicméně podmínky pro start na turnaji splňoval pouze  David Kopřiva, který zápasil ve věkové kategorii do 23 let ve váze do 65 kg. David po dvou vítězstvích a dvou porážkách obsadil nakonec na turnaji krásné  druhé místo. Turnaje se zúčastnili zápasníci  z 14 zemi.

Následně jsme se přesunuli do nedalekého sportovního střediska v městě Los Alcazares, kde probíhá mezinárodní soustředění. Soustředění se kromě Davida zúčastní Daniel Gurbovič, Jan Kordek, Lukáš Brandl, Petr Grygerek a Matěj Mlčoch.

V pátek soustředění končí a my se budeme rychle přesouvat zpět do ČR, neb již sobotu odjíždíme na prvni kolo mužské ligy do Brna.

Vítkovický oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice finančně podporuje MŠMT, Moravskoslezský kraj, Statutární město Ostrava, Městský obvod Ostrava - Jih, Česká obec sokolská a Národní sportovní agentura.

Sportovní přípravu Davida Kopřivy a v minulosti Vojty Piskoře, Matouše Vondála, Yvette Dohnalové, Vratislava Chotaše, Tomáše Zezuláka a Marka Barvu podporuje Centrum individuálních sportů Ostrava - CISO.

Autor: Roman Piskoř
TJ Sokol Vítkovice, oddíl zápasu
www.zapas-vitkovice.cz

Zápas oddíl Sokol